İzmir Bayraklı Isı Pompası Servis Hizmeti

Bayraklı Isı Pompası Arıza ve Bakım Servisi

ısı pompası

Isı Pompası Servis Çağrı Merkezi 0850 304 83 20

 • Aynı Gün Servis Hizmeti
 • Orjinal Yedek Parça
 • 1 Yıl İşçilik ve Malzeme Garantisi
 • Bakım Arıza ve Montaj Hizmeti
 • Petek ve Radyatör Temizleme
 • İç ve Dış Üniteile ilgili bakım, ilaçlı ve makineli temizlik hizmeti
Petek-yetkili-servisi

İzmir Bayraklı Isı Pompası Arıza Servisi

Isı pompası, dışarıdan enerji verilmesi ile düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren bir makinedir. Kışın ısıtma maksadı ile kullanılan ısı pompası, yazın da soğutma için kullanılabilir. Bir ısı pompasının en önemli karakteristiği performans katsayısıdır (COP). Verimli bir sistemin COP değerleri tipik olarak 4'e eşittir, yani sisteme girilen her bir birim girdi karşılığında 4 birim enerji hasıl olur. Soğutma makineleri ve ısı pompaları aynı çevrimi gerçekleştirirler fakat kullanım amaçları farklıdır. Isı pompasının amacı bir ortamı sıcak tutmaktır. Bu işlevi yerine getirmek için düşük sıcaklıktaki bir ısıl enerji deposundan alınan ısı, ısıtılmak istenen ortama verilir. Düşük sıcaklıktaki ısıl enerji deposu genellikle soğuk çevre havası, kuyu suyu veya toprak, ısıtılmak istenen ortam ise bir evin içidir. Son derece çevreci bir çevrime ve çalışma prensibine sahiptir.

 • Isı Pompası Bakım Servisi
 • Bayraklı Isı Pompası Bakım Hizmeti

  Soğutma çevrimi ile aynı çevrimi kullanan ısı pompaları enerji tasarruflarını muhafaza edebilmek,efektif çalışma performansı göstermek,arıza ihtimalini düşürmek için bakımı düzenli yapılması gereken cihazlardır. Dizayn Teknik Servis olarak uzman ekibimiz ile profesyonel bakım hizmeti sunmaktayız. Plansız bakım ve Periyodik bakım anlaşmaları hizmeti sunmaktayız. Soğutma - Isıtma - Sıcak Kullanım suyu ihtiyacı için kullanılan Isı pompaları için uygun fiyat ile periyodik bakım hizmeti vermek için Dizayn Teknik Servis olarak periyodik bakım anlaşmaları yapmaktayız.Böylece cihazlarınızın tüm sorumluluğunu alıyoruz.Onlarca büyük kurum ve kuruluş ile chiller,klima santrali,fancoil,vrf ve rooftop klima bakım sözleşmesi ile çalışmaktayız.

  Bayraklı Isı Pompası Servisi

  ısı pompası nasıl çalışır
  Isı Pompası Çalışma Prensibi Kullanımı

  Isı pompası yerden ısıtma , duvardan ısıtma , radyatör , tavandan ısıtma , tavandan soğutma , fancoil , yer tipi fan coil cihazlarında tek başına yada ek ısıtma maçlı olarak kullanılır. Isı pompası ile soğutma makinasının çalışma prensibi aynıdır. Soğutma makinasında maksat, bir mahallin soğutulması; ısı pompasında maksat ise, bir mahallin ısıtılmasıdır. Isı pompası izafi olarak düşük sıcaklıktaki bir ortamdan ( Hava , toprak yada sudan ) ısı çeken ve bunu yüksek sıcaklıktaki bir ortama veren makinaya ısı pompası denir Bu işlemler için bina içinde firmamız tarafından uygulanan yerden ısıtma , duvardan ısıtma yada fan coil cihazları kullanılır. Hizmet kapsamımızda ki ısı pompası markalarının bakımı, yedek parça temini ile elektriksel ve mekanik tamiratları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

  ısı pompası servisi izmir
  İzmir Bayraklı Isı Pompası Tesisat Revizyonu

  Isı pompalarının kullanıldığı tesisatlar profesyonel ekipler tarafından kurulmalıdır. Kaynak tarafı ile kullanıcı tarafında ısı transferini sağlayan bu cihazların sağlıklı çalışması için titiz bir projelendirme gerekmektedir. Isı pompasının sık sık bozulmasına sebep olan, uygunsuz kurulan tesisatların düzeltilmesi hizmetini de vermekteyiz. Tesisat sistemlerinin revizyonu ve kurulumunda ısı pompasının uzun ömürlü ve yüksek verimli çalışması için gereken çözümleri sunmaktayız

  ısı pompası montaj servisi izmir
  İzmir Bayraklı Isı Pompası Montaj İşlemi

  Doğada mevcut bulunan ama yeterince ısınamadığı için kullanamadığımız enerjinin ısı katsayısını yükselterek enerjiyi aktif hale getiren araçlara ısı pompaları denir. Isı pompaları, bu işlemi aynı klimalarda olduğu soğutma çevrimi sayesinde gerçekleştirir. Sistemde hem bir kompresör hem de soğutucu akışkan devresi mevcuttur. Doğanın nimetlerinden su, toprak, hava içerisinde ısı pompaları sayesinde enerjiye çevrilerek kullanılan element havadır. Bu nedenle üretimi en çok yapılan hava kaynaklı ısı pompalarıdır. Genellikle sanayi veya otel gibi endüstriyel büyük sistemlerde periyodik bakımları yapılmaz, uzmanlar tarafından gerekli bilgiler alınmadan kullanım gerçekleştirilirse, ısı pompaları gün geçtikçe performansı düşer ve bozulma evresine girmiş olur. Bozulma olduğunda tamir kaçınılmaz olur. Tamir edilemez ise yenisi ile değişim yapıyoruz. Bizim için önemli olan tamirdir. Isı pompaları tamiri profesyonel ekibimiz tarafından tekrar kullanıma uygun hale gelecek şekilde küçük parçalar imkanlar dahilinde tamir edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Servisimizin işi yenilemek değil tamir ederek müşterilerimizi memnun etmektir. ısı pompası uzman ve profesyonel kadromuz ile yapılan keşif sonucu montajı sağlanarak siz değerli tüketicilerimize teslim edilir.

 • izmir ısı pompası servisi
 • Isı Pompası Servisi
 • İzmir Bayraklı Servis Hizmet Semtleri