Kombi Sıcaksu Geliyor Petekler Isınmıyor

Petek Radyatör Isınması için Yapılması Gerekenler

İzmir Kombi Servisi Çağrı Merkezi 0850 304 83 20

  • Aynı Gün Servis Hizmeti
  • Orjinal Yedek Parça
  • 1 Yıl İşçilik ve Malzeme Garantisi
  • Bakım Arıza ve Montaj Hizmeti
  • Petek ve Radyatör Temizleme
  • Petek Radyatör ile ilgili bakım, ilaçlı ve makineli temizlik hizmeti
  • kombi bakım onarım ve montaj konusunda uzman ekiplerle servis hizmeti
kombi-su-doldurma-islemi

Kombi Cihazınıza Su Doldurma İşlemi?

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın su barı göstergesi manometre 1.5 ile 2 bar arasında olmalıdır. Basın. 1 barın altına düştüğü zaman kombi cihazınız error hata kodu verip çalışmayacaktır. Bu durumda kombinizin altında bulunan küçük siyah veya mavirenkli vanayı çevirip su ilavesi yapmanız gerekmektedir. Bazı modellerde suyu tamamladıktan sonra tekrar çalışmaya devam etmektedir, bazılarında ise tu takviyesi sonrasında cihaza reset işlemi uygulanması gerekmektedir.
kombi-fazla-suyu-tahliye-etme

Fazla Suyu Tahliye Etmek ?

Kombi cihazınıza yanlışlıkla fazla su basıldığında ne olur ? Kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın su eksikliğini gidermek için takviye yapmanız gereklidir. Örneğin 1.5 ile 2 bar arası olması gerekirken küçük vanayı kapatırken geç kalınmış ise kombi cihazı içerisine fazla su alacaktır. 2.5 3.5 bar gibi, bu durumda kombi cihazınız arızaya geçmemesi için içerisinde bulunan 3 bar emniyet dediğimiz ventilden aşağıya su boşaltma işlemi yapar. geride kalan su miktarını ise bazı ev ve işyerlerinde balkonda veya banyoda su tahliye vanası konulmaktadır buradan boşalta bilirsiniz. Eyer su tahliye vanası konulmamış ise radyatör peteklerde bulunan üst köşe taraftaki hava alma yerinden anahtar yardımıyla fazla basılan su miktarı boşaltılmalıdır.
kombi-fazla-suyu-bosaltma

Kombi Sıcak Suyu Az Isıtıyor

Kombi cihazınızın bağlı olduğu yer bazen balkon bazen mutfak olabiliyor. Burada dikkate alınması gereken asıl olay kombi cihazınız ile kullandığınız musluk arası mesafedir. Örneğin kombi mutfakta takılı derecesi 45 derece ayarlı, mutfak sıcak suyunu açtığınızda kombi cihazınızın yakın olması size anında sıcaksu hizmetini karşılayacaktır, bu durumda soğuk su ile ılıştırma işlemi yapabilirsiniz çünkü 45 dereceye ayarlı olan kombiniz mesafeniz yakın olduğundan size 48-50 derece sıcak su verecektir. Aksine bakalım! kombiniz mutfakta yada balkonda takılı banyo mesafeniz uzak ise ayrladığınız 45 derecelik ısı sıcaksuyun geç gelmesine ve mesafe farkından dolayı 40-35 dereceye düşmesine sebep olacaktır, ayrıca hem mesafenin olması birde suyu fazla tazikli açarsanız cihazın sıcaklık yetiştirememesi normaldir. Servis olarak kış aylarında sıcak su ayarının 50 derecelerde kalmasını uygun görmekteyiz.
kombi-sıcak-suyu-az-isitiyor

Kombi Petekler Isınmıyor

Kombi cihazınızın yılda birkez muhakkak bakımını yaptırmayı unutmayınız. Bakım neden önemlidir onu açıklayalım; Kombi cihazınızın altında bulunan 4 adet pastik borulardan kalın olanların dönüş dediğimiz boru üzerinde filtre bulunmaktadır, bu filtre zamanla su kirecinden pislikten tıkanmış olabiliyor bakım esnasında suyu boşaltılıp bu filitre temizlenmelidir. Ayrıca kombi cihazınıza bağlı genleşme tankının içerisinde bulunan hava miktarının az olmasıda kalorifer peteklerinizin düzgün ısınmayacağını göstermektedir. Ve tüm bunların yanı sıra tüm peteklerin havası alınmalı kombinizin sıcaklık ayarının doğru yapıldığına emin olunmalıdır.Kombi kış ayı için önerilen sıcaklık 45-50 derece ayarıdır. oda termostadı mevcut olan yerlerde ise 55-60 derecelere çıkartılabilir. oda termostadınızıda derece olarak 22 ile 25 derece arasında kullanabilirsiniz.
kombi-çcalisiyor-petekler-isinmiyor