İzmir Ariston Servis Hizmeti

İzmir Ariston Kombi Servisi

İzmir Ariston Servisi Çağrı Merkezi 0850 304 83 20

 • Aynı Gün Servis Hizmeti
 • Orjinal Yedek Parça
 • 1 Yıl İşçilik ve Malzeme Garantisi
 • Bakım Arıza ve Montaj Hizmeti
 • Petek ve Radyatör Temizleme
 • Petek Radyatör ile ilgili bakım, ilaçlı ve makineli temizlik hizmeti
 • Ariston kombi bakım onarım ve montaj konusunda uzman ekiplerle servis hizmeti
Sağlığın İçin Evde Kal Türkiye
ariston-yetkili-servisi

İzmir Ariston Kombi Teknik Servisi

İzmir de aynı gün profesyonel kadromuz ile Ariston kombi servisi hizmeti sunmaktayız. Yapılan işlemler ve değiştirilen orjinal yedek parçalar firmamız tarafından 1 yıl garantilidir. Ayrıca Ariston kombi petek bakımı ve kombi kart tamiri hizmetimiz de mevcuttur. Kombi yedek parça satış hizmetimiz tüm Türkiye geneline vardır. İzmir Ariston Kombi Servisleri Tamamen uzman ve deneyimli bir ekiple çalışan firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup siz değerli tüketicilerimize kombi servis hizmeti sunmaktadır. İzmir için profesyonel kadromuz araçlarında yedek parça ile aynı gün kombi onarımı yapmaktadırlar. Almış olduğumuz sağlam referanslarımız ile 10 yılı geride bırakmaktayız. Ariston Kombi Servisi olarak tüm izmir bölgesinde siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunabilmek adına uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile çalışmaktayız. Yapmış olduğumuz işlerle tüketicilerimizden oldukça yüksek memnuniyetler alarak referanslarımızı yükseltmekteyiz. Ariston servisi hizmetimiz profesyonel kadromuz, orjinal yedek parçalarımız ile aynı gün içinde kusursuz olarak yapılmaktadır. Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın ileri dönük daha performanslı halde çalışabilmesi adına mutlaka yıllık bakımını yaptırmayı unutmayınız. İzmir Ariston Kombi Arıza Servisi Firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup çalışan personelimiz kılık kıyafetleri düzgün, müşteri diyalogları iyi, gerekli kombi kurslarından geçmiş yetki belgeleri mevcut teknisyenlerden oluşmaktadır. Ayrıca Ariston servisi hizmetimizde yedek parça ve aksesuar satışlarımızda mevcuttur. Kombi cihazlarında baca menfezleri, kombi petek vanaları, kombi düğmeleri gibi aksesuarları ve orjinal Ariston kombi yedek parçalarını servisimizden talep edebilirsiniz.

İzmir Ariston Servisi

Ariston Servisi

Ariston Kombi Servisi

 • Ariston Servisi
 • Ariston Servisi

  Ariston Servisi olarak siz değerli tüketicilerimize kusursuz hizmet sağlamak adına uzman personelimiz ile kaliteli hizmet sunmak için herzaman yanınızdayız. Biz biliyoruzki siz değerli tüketicilerimizin hoşgörü ve nezaketi karşısında üstün bir servis hizmeti anlayışı ile birlikteyiz. ariston servisi Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz ariston marka kombi cihazınızın yılda 1 kez mutlaka bakımını yaptırmayı unutmayınız. Servis teknisyenlerimiz ariston servisi izmir bölgesinde 7/24 saat kombi arıza hizmeti sunmaktadır.Firmamıza Aynı gün izmir ariston servisi arıza ve bakım kaydı oluşturabilirsiniz.

  ariston-kombi-petek-temizleme-servisi
  İzmir Ariston Kombi Petek Radyatör Temizliği

  İzmir Ariston Kombi Servisi olarak evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Ariston marka kombi cihazınıza bağlı petek radyatörlerinde tıpkı kombi cihazı gibi bakımının yapılması gereklidir. Bakımı yapılmayan petek radyatörler yakıt tüketimini artırarak siz değerli tüketicilerimize kombi cihazınızın bozulmasına yol açmaktadır. Petek temizliği firmamız tarafından makineli, ilaçlı olarak yapılmnaktadır. Daha randımanlı ve uzun ömürlü kombi cihazınızı kullanabilmeniz adına kombi petek temizliğini mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz.

  izmir-ariston-kombi-bakim-servisi

  Ariston Kombi Arıza Kodları

  Ariston Kombi Arıza Kodları;

  Ariston Egis Kombi Arıza Kodları

  Ariston Egis Kombi 90 Ledi - Asırı Isınma Kapanması.

  Ariston Egis Kombi 50 - 60 Ledi - Yetersiz su.

  Ariston Egis Kombi 60 - 70 Ledi - Isıtma sistemi NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmis.

  Ariston Egis Kombi 50 - 70 Ledi - Kullanım suyu NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmis.

  Ariston Egis Kombi 70 Ledi - Eeprom hatası.

  Ariston Egis Kombi 80 Ledi - Elektronik kart hatası.

  Ariston Egis Kombi 40 - 50 - 60 - 70 - 80 Ledleri - Cok fazla resetleme denemesi.

  Ariston Egis Kombi 70 Ledi - Damla Isareti - Dahili elektronik kart problemi.

  Ariston Egis Kombi Damla Isareti - Brulor alev olusturma hatası nedeniyle kapanma.

  Ariston Egis Kombi 50 - 60 - 70 Ledleri - Gaz valfi kapalıyken alev algılandı.

  Ariston Egis Kombi 60 - 70 - 80 Ledleri - Alev Sondu.

  Ariston Egis Kombi Baca Isareti - Baca difransiyel basınc anahtarı hatası.

  ARİSTON KOMBİ GENUS & CLAS ARIZA KODLARI

  101 - Asırı ısınma.

  103 - 104 - 105 - 106 - 107 - Sirkulasyon ya da su durumu.(Resetleyin)

  110 - Isıtma cıkıs sensoru acık ve ya kısa devre(NTC1)

  112 - Isıtma donus sensorunde acık ve ya kısa devre(NTC2)

  114 - Dıs sensor acık ve ya kısa devre

  116 - Yerden ısıtma termostatı acık

  1P1 - 1P2 - 1P3 - Sirkulasyon ya da su durumu

  201 - Kullanım suyu sensoru acık veya kısa devre

  202 - Boyler (su tankı)dusuk sensoru acık veya kısa devre

  203 - Anahtarlama sensoru acık veya kısa devre

  204 - Gunes kolektor sensoru acık veya kısa devre

  205 - Gunes kolektorunde su giris sensoru acık veya kısa devre

  207 - Gunes manifoldu asırı ısınma

  208 - Gunes manifoldu dusuk sıcaklık(donma koruma)

  209 - Boyler Asırı Isınma

  301 - Eeprom ekran hatası

  302 - GP - GIU iletisim hatası

  303 - PCB dahili hata(resetlenemez)

  304 - 15 dakikada 5'ten fazla resetleme

  305 - PCB dahili hata(resetleyin)

  306 - 307 - PCB kartı dahili hata

  401 - Modem ve BUS arasında iletisim hatası

  402 - Modem hatası GPRS/GSM

  403 - Sim kart modem hatası

  404 - Modem ve kart arasında iletisim hatası

  405 - 406 - modem hatası

  407 - Oda sensoru acık veya kısa devre

  501 - Alev eksik

  502 - Gaz valfi kapalıyken alev algılandı

  5P3 - Kullanım sırasında alev kopması

  601 - 602 - Baca termostatı devre dısı

  607 - Difransiyel basınc anahtarı kontagı ateslemeden once acık

  6P1 - Difransiyel hava basınc anahtarı kapanmasında gecikme

  6P2 - Brulor yanarken difransiyel basınc anahtarı acık

  701 - Bolge 2 ısıtma cıkıs sensoru hatası

  702 - Bolge 2 ısıtma donus sensoru hatası

  703 - Bolge 3 ısıtma cıkıs sensoru hatası

  704 - Bolge 3 ısıtma donus sensoru hatası

  705 - Hidrolik seperator sensoru hatası

  706 - Bolge 2 asırı ısınma

  707 - Bolge 3 asırı ısınma

  ariston kombi servisi izmir
  Ariston Petek Temizliği Servisi
 • Ariston Kombi Petek Temizleme Servisi
 • Ariston Servisi
 • Oda Termostatı Kullanımı

  On-off yada kablosuz oda termostatı kullanılması durumunda kombilerin modülasyon yapmayacağı şeklinde dile getirilen yaygın görüşün aslında doğru olmadığını bilmeliyiz. Kullanılan oda termostatının kablolu veya kablosuz olması önemli değildir.

  Kombilerde modülasyon kısaca, kombi üzerinde bulunan kombi termostatından ayarlamış olduğumuz radyatör devresi ve sıcak su sıcaklığına bağlı olarak, kombinin alev boyunu ayarlaması olarak özetlenebilir. Böylelikle kullanmış olduğunuz doğalgazdan tasarruf, konforlu bir sıcak su elde edebilmek için ve kombi ömrünü uzatabilmek hedeflenmektedir.
  Kombilerde modülasyonun nasıl gerçekleştiğini, oda termostatına sahip bir kombi ile oda termostatı olmayan bir kombiyi ele alacak olursak;

  Oda Termostatı kullanılmayan kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için önce radyatör su sıcaklığını ayarlamanız gerekir ve bu ayarı dış hava şartlarına göre sürekli güncellemeniz gerekir. Radyatör devresi su sıcaklığını 50˚C ye ayarladığımız varsayalım. Kombi çalıştığında, radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı duyar elemanlar tarafından ölçülecek (örneğin 30˚C) ayarlanmış olan sıcaklık değeri 50˚C arasındaki fark fazla olduğundan cihaz modülasyon yaparak yüksek kapasitede de çalışmasını sürdürücektir. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak modülasyon yaparak alev boyunu küçültecek ve ayar değerimiz olan 50˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indire çalışmasını sürdürücektir ve 50˚C ye ulaştığında tamamen alevi kapatarak bekleme moduna geçecektir. Bu sırada sirkülasyon pompası çalışmaya devam ederek radyatörlerde suyu döndürme işlemini sürdürecek ve radyatörlerden ortama sıcaklığını bırakıp dönen suyun sıcaklığı düştüğünden ayar değerimizi yakalayabilmek için kombi yeniden devreye girecektir.

  Oda Termostatı ile kullanılan bir kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için Oda Termostatı üzerinden istenilen sıcaklık değerini 23˚C ye ayarlayalım. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus; istenilen ortam sıcaklığı için su sıcaklığını değil, oda termostatı üzerinden hava sıcaklığını ayarlayıp kontrol ediyoruz. Dış hava şartlarına göre sürekli bir güncelleme ayar gerekmemektedir. Bu durumda da kombi termostatı üzerinden su sıcaklığını yoğuşmalı bir kombi için max 55˚C konveksiyonel bir kombi için ise max 65/70˚C ye ayarlamanız yeterli olacaktır. Kombi üzerinde kalorifer sıcaklık ayar düğmesinin üzerinde E harfi gördüğünüz yer genellikle 70˚C dır. Kombiniz çalıştığında radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı (örneğin 30˚C) ile ayarlanmış olan sıcaklık değeri (55˚C) arasındaki fark fazla olduğundan alev boyunu arttıracaktır. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak alev boyunu düşürücek ve ayar değerimiz olan 55˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indirecek ve bu sırada ortam sıcaklığı istenilen değere geldiyse kombi kapanacak, gelmediyse minumum alev boyunda çalışmaya devam edecektir. Oda termostatı 1˚C sıcaklık hassasiyetli ise ortam sıcaklığı 24˚C ye geldiğinde kombi kapanır, 23˚C ye geldiğinde tekrar çalışır. Unutulmaması gereken diğer bir husus ise oda termostatı hassasiyeti markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Bazı oda termostatları 1˚C hassasiyet ile bazıları ise 0,5˚C hassasiyet ile çalışmaktadır.

  kombi servisi - iletişim

  Doğalgaz Tasarufu Nasıl Yapılır!

  Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın doğalgaz tasarrufu için öncelikle tavsiye edilen yıllık bakımını mutlaka yaptırmayı unutmayınız. Bakımı yapılan kombi cihazları ileri dönük daha performanslı çalışıp arıza çıkartmamaktadır. En az 3 petek açık tutmaya çalışın diğer kullanmak istemediğiniz peteklerin üst vanasını kapatarak tasarrufa başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra peteklere termostatik vana takılması eyer cihaza bağlı oda termostatı var ise ayarının önerilen 20 - 24 arası derecede kalmasıda yakıt tasarrufu için diğer etkenlerden biridir. Daha detaylı bilgi için, Yakıt tasarrufu nasıl yapılır sayfamızı inceleyiniz...

  kombi servisi - iletişim

  Ariston Servisi Etiket Bulutu