İzmir Eca Servis Hizmeti

İzmir Eca Kombi Servisi

İzmir Eca Kombi Servisi Çağrı Merkezi 0850 304 83 20

 • Aynı Gün Servis Hizmeti
 • Orjinal Yedek Parça
 • 1 Yıl İşçilik ve Malzeme Garantisi
 • Bakım Arıza ve Montaj Hizmeti
 • Petek ve Radyatör Temizleme
 • Petek Radyatör ile ilgili bakım, ilaçlı ve makineli temizlik hizmeti
 • Eca kombi bakım onarım ve montaj konusunda uzman ekiplerle servis hizmeti
Sağlığın İçin Evde Kal Türkiye
eca-yetkili-servisi

İzmir Eca Kombi Teknik Servisi

İzmir de aynı gün profesyonel kadromuz ile Eca kombi servisi hizmeti sunmaktayız. Yapılan işlemler ve değiştirilen orjinal yedek parçalar firmamız tarafından 1 yıl garantilidir. Ayrıca Eca kombi petek bakımı ve kombi kart tamiri hizmetimiz de mevcuttur. Kombi yedek parça satış hizmetimiz tüm Türkiye geneline vardır. İzmir Eca Kombi Servisleri Tamamen uzman ve deneyimli bir ekiple çalışan firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup siz değerli tüketicilerimize kombi servis hizmeti sunmaktadır. İzmir için profesyonel kadromuz araçlarında yedek parça ile aynı gün kombi onarımı yapmaktadırlar. Almış olduğumuz sağlam referanslarımız ile 10 yılı geride bırakmaktayız. Eca Kombi Servisi olarak tüm izmir bölgesinde siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunabilmek adına uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile çalışmaktayız. Yapmış olduğumuz işlerle tüketicilerimizden oldukça yüksek memnuniyetler alarak referanslarımızı yükseltmekteyiz. Eca servisi hizmetimiz profesyonel kadromuz, orjinal yedek parçalarımız ile aynı gün içinde kusursuz olarak yapılmaktadır. Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın ileri dönük daha performanslı halde çalışabilmesi adına mutlaka yıllık bakımını yaptırmayı unutmayınız. İzmir Eca Kombi Arıza Servisi Firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup çalışan personelimiz kılık kıyafetleri düzgün, müşteri diyalogları iyi, gerekli kombi kurslarından geçmiş yetki belgeleri mevcut teknisyenlerden oluşmaktadır. Ayrıca Eca servisi hizmetimizde yedek parça ve aksesuar satışlarımızda mevcuttur. Kombi cihazlarında baca menfezleri, kombi petek vanaları, kombi düğmeleri gibi aksesuarları ve orjinal Eca kombi yedek parçalarını servisimizden talep edebilirsiniz.

İzmir Eca Servisi

Eca Servisi

Eca Kombi Servisi

 • Eca Servisi
 • Eca Servisi

  Eca Servisi olarak siz değerli tüketicilerimize kusursuz hizmet sağlamak adına uzman personelimiz ile kaliteli hizmet sunmak için herzaman yanınızdayız. Biz biliyoruzki siz değerli tüketicilerimizin hoşgörü ve nezaketi karşısında üstün bir servis hizmeti anlayışı ile birlikteyiz. eca servisi Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz eca marka kombi cihazınızın yılda 1 kez mutlaka bakımını yaptırmayı unutmayınız. Servis teknisyenlerimiz eca servisi izmir bölgesinde 7/24 saat kombi arıza hizmeti sunmaktadır.Firmamıza Aynı gün izmir eca servisi arıza ve bakım kaydı oluşturabilirsiniz.

  eca-kombi-petek-temizleme-servisi
  İzmir Eca Kombi Petek Radyatör Temizliği

  İzmir Eca Kombi Servisi olarak evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Eca marka kombi cihazınıza bağlı petek radyatörlerinde tıpkı kombi cihazı gibi bakımının yapılması gereklidir. Bakımı yapılmayan petek radyatörler yakıt tüketimini artırarak siz değerli tüketicilerimize kombi cihazınızın bozulmasına yol açmaktadır. Petek temizliği firmamız tarafından makineli, ilaçlı olarak yapılmnaktadır. Daha randımanlı ve uzun ömürlü kombi cihazınızı kullanabilmeniz adına kombi petek temizliğini mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz.

  izmir-eca-kombi-bakim-servisi

  Eca Kombi Arıza Kodları

  ECA Fortius Dijital Confeo KOMBİ ARIZA KODLARI

  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi E1 Hatası - Alev yok.
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi E2 Hatası - Yanlış alev sinyali hatası.
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi E3 Hatası - Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat).
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi E4 Hatası - Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre).
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi E5 Hatası - Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (açık devre).
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T1 Hatası - Aşırı sıcaklık uyarısı (elektronik limit).

  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T2 Hatası - Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı.
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T3 Hatası - Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T5 Hatası - Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası.
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T6 Hatası - Baca gazı sensörü arızası .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi T7 Hatası - Dış hava sıcaklık sensörü arızası .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi A1 Hatası - Ana kartta düşük voltaj uyarısı .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi C1 Hatası - Ana kart ile iletişim kesintisi uyarıcı .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi D1 Hatası - Alev devresi arızası .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi P1 Hatası - Düşük su basınç uyarısı .
  ECA Fortius Dijital / Confeo Kombi Y1 Hatası - Gaz valfi devresi arızası .

  ECA Confeo Premix Kombi Arıza Kodları

  ECA Confeo Premix Kombi 01 Hatası - Aşırı ısınma arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 04 Hatası - Alev sinyali yok.
  ECA Confeo Premix Kombi 05 Hatası - Alev kaybı arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 06 Hatası - Aşırı sıcaklık uyarısı.
  ECA Confeo Premix Kombi 07 Hatası - Baca gazı aşırı sıcaklık kilitlenmesi.
  ECA Confeo Premix Kombi 11 Hatası - Alev devresi arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 12 Hatası - Kapalı devre gidiş suyu sensörü (NTC) arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 13 Hatası - Baca gazı sensörü (NTC) arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 14 Hatası - SKS sensörü (NTC) arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 16 Hatası - Kapalı devre dönüş suyu sensörü (NTC) arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 20 Hatası - Gaz valfi devresi arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 24 Hatası - Faz hızı arızası.
  ECA Confeo Premix Kombi 32 Hatası - Voltaj uyarısı.
  ECA Confeo Premix Kombi 40 Hatası - Düşük su basıncı uyarısı.
  ECA Confeo Premix Kombi 42 Hatası - Su akış denetimi uyarısı.
  ECA Confeo Premix Kombi 99 Hatası - Sistem hatası.

  eca kombi servisi izmir
  Eca Kombi Petek Temizliği Servisi
 • Eca Kombi Petek Temizleme Servisi
 • Eca Servisi
 • Oda Termostatı Kullanımı

  On-off yada kablosuz oda termostatı kullanılması durumunda kombilerin modülasyon yapmayacağı şeklinde dile getirilen yaygın görüşün aslında doğru olmadığını bilmeliyiz. Kullanılan oda termostatının kablolu veya kablosuz olması önemli değildir.

  Kombilerde modülasyon kısaca, kombi üzerinde bulunan kombi termostatından ayarlamış olduğumuz radyatör devresi ve sıcak su sıcaklığına bağlı olarak, kombinin alev boyunu ayarlaması olarak özetlenebilir. Böylelikle kullanmış olduğunuz doğalgazdan tasarruf, konforlu bir sıcak su elde edebilmek için ve kombi ömrünü uzatabilmek hedeflenmektedir.
  Kombilerde modülasyonun nasıl gerçekleştiğini, oda termostatına sahip bir kombi ile oda termostatı olmayan bir kombiyi ele alacak olursak;

  Oda Termostatı kullanılmayan kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için önce radyatör su sıcaklığını ayarlamanız gerekir ve bu ayarı dış hava şartlarına göre sürekli güncellemeniz gerekir. Radyatör devresi su sıcaklığını 50˚C ye ayarladığımız varsayalım. Kombi çalıştığında, radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı duyar elemanlar tarafından ölçülecek (örneğin 30˚C) ayarlanmış olan sıcaklık değeri 50˚C arasındaki fark fazla olduğundan cihaz modülasyon yaparak yüksek kapasitede de çalışmasını sürdürücektir. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak modülasyon yaparak alev boyunu küçültecek ve ayar değerimiz olan 50˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indire çalışmasını sürdürücektir ve 50˚C ye ulaştığında tamamen alevi kapatarak bekleme moduna geçecektir. Bu sırada sirkülasyon pompası çalışmaya devam ederek radyatörlerde suyu döndürme işlemini sürdürecek ve radyatörlerden ortama sıcaklığını bırakıp dönen suyun sıcaklığı düştüğünden ayar değerimizi yakalayabilmek için kombi yeniden devreye girecektir.

  Oda Termostatı ile kullanılan bir kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için Oda Termostatı üzerinden istenilen sıcaklık değerini 23˚C ye ayarlayalım. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus; istenilen ortam sıcaklığı için su sıcaklığını değil, oda termostatı üzerinden hava sıcaklığını ayarlayıp kontrol ediyoruz. Dış hava şartlarına göre sürekli bir güncelleme ayar gerekmemektedir. Bu durumda da kombi termostatı üzerinden su sıcaklığını yoğuşmalı bir kombi için max 55˚C konveksiyonel bir kombi için ise max 65/70˚C ye ayarlamanız yeterli olacaktır. Kombi üzerinde kalorifer sıcaklık ayar düğmesinin üzerinde E harfi gördüğünüz yer genellikle 70˚C dır. Kombiniz çalıştığında radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı (örneğin 30˚C) ile ayarlanmış olan sıcaklık değeri (55˚C) arasındaki fark fazla olduğundan alev boyunu arttıracaktır. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak alev boyunu düşürücek ve ayar değerimiz olan 55˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indirecek ve bu sırada ortam sıcaklığı istenilen değere geldiyse kombi kapanacak, gelmediyse minumum alev boyunda çalışmaya devam edecektir. Oda termostatı 1˚C sıcaklık hassasiyetli ise ortam sıcaklığı 24˚C ye geldiğinde kombi kapanır, 23˚C ye geldiğinde tekrar çalışır. Unutulmaması gereken diğer bir husus ise oda termostatı hassasiyeti markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Bazı oda termostatları 1˚C hassasiyet ile bazıları ise 0,5˚C hassasiyet ile çalışmaktadır.

  kombi servisi - iletişim

  Doğalgaz Tasarufu Nasıl Yapılır!

  Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın doğalgaz tasarrufu için öncelikle tavsiye edilen yıllık bakımını mutlaka yaptırmayı unutmayınız. Bakımı yapılan kombi cihazları ileri dönük daha performanslı çalışıp arıza çıkartmamaktadır. En az 3 petek açık tutmaya çalışın diğer kullanmak istemediğiniz peteklerin üst vanasını kapatarak tasarrufa başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra peteklere termostatik vana takılması eyer cihaza bağlı oda termostatı var ise ayarının önerilen 20 - 24 arası derecede kalmasıda yakıt tasarrufu için diğer etkenlerden biridir. Daha detaylı bilgi için, Yakıt tasarrufu nasıl yapılır sayfamızı inceleyiniz...

  kombi servisi - iletişim

  Eca Haberler

  Türkiye iklimlendirme sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren E.C.A., kurulduğu ilk günden beri tüketicilerine ideal sıcaklıkta yaşam alanları sunma vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Faaliyetleri ile sektörde önemli bir yer edinen ve sürdürülebilirlik için gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden E.C.A., bu vizyon çerçevesinde yeni nesil ürünler geliştirmeye devam ediyor. Yaşam alanlarında ideal sıcaklığı sağlamak için geliştirilen Confeo Premix kombi ile Yeşil Doğa Programına sponsor olan E.C.A. ideal iklim için mücadelesine devam ediyor.

  E.C.A.’nın yeni kombisi Confeo Premix, full dokunmatik cam ekranı ve cam ön panelli inovatif tasarımıyla tüketicilerin beğenisine sunuldu. Confeo Premix, ErP yönetmenliğine uygun, A enerji verimlilik sınıfıyla kullanıcısına yüksek tasarruf sağlarken, minimal boyutlarıyla çok az yer kaplıyor. Akıllı oda termostatı vasıtasıyla iOS ve Android uygulamaları ile internet üzerinden kontrol edilebilen Confeo Premix kombi; çocuk kilidi, Türkçe-İngilizce dil seçeneği ve açıklamalı menü içerikleriyle tüm üstün özellikleri bir araya getiriyor. Yeni nesil bir kombide aradığınız her şey Gaz emisyon değerleri sayesinde çevre dostu bir ürün olmasıyla sürdürülebilir dünyaya da katkı sağlayan Confeo Premix, doğalgaz ve LPG’li olarak iki farklı kullanım seçeneğine sahip. E.C.A. Confeo Premix kombi, 24 –30 – 35’ kW’ olarak üç farklı kapasite ile sunuluyorken homojen yanma sağlayan özel brülör sistemi, 47 dB değerindeki sessiz çalışma özelliği ve yıllık bakım hatırlatma özelliğiyle öne çıkıyor. Confeo Premix, tesisatı ve kombiyi koruma altına alan otomatik By-Pass ve hata durumunda devreye giren sesli uyarı sistemleriyle oluşabilecek kazaların da önüne geçiyor. Öte yandan E.C.A. Confeo Premix kombi, yüzde 15’e kadar cihaz kapasitesinin üstüne çıkarak daha konforlu sıcak su alma imkanı sağlayan boost özelliği ile üstün bir konfor yaratıyor.

  Son teknolojiyi artırılmış fonksiyonlar ve yenilikçi çözümlerle birleştirerek geleneksel formları renöve eden E.C.A.; hijyene en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde nano-seramik kaplama ve kolay temizlenebilir yüzeylerle üretim pratiklerini yeniliyor. E.C.A.’nın dekoratif buhar çıkışlı, çıkarılabilir üst kapaklı, hijyenik konvektörsüz ve kapaksız özellikli birbirinden yenilikçi panel radyatörleri 10 yıllık garanti süresiyle kullanıcısıyla buluşuyor. E.C.A. Integrity: Açılabilir üst kapak ile kolay temizlenme Açılır üst kapağı sayesinde kusursuz bir temizlik sağlayan E.C.A. Integrity radyatörler ile en küçük tozlar bile en kolay hamlelerle temizlenebiliyor. Tasarım tescilli Integrity’nin kolaylıkla açılan üst kapağı sayesinde, geleneksel radyatörlerin problemlerinden olan konvektör içindeki görünmeyen kirlerin iç yüzeylerde birikmesi önleniyor. Farklı yükseklik ve uzunluk seçenekleri, bütünleşik estetik tasarımıyla E.C.A. Integrity, performansı artıran damla ejot yapısıyla da öne çıkıyor. E.C.A. XC: Konvektörsüz ve kapaksız tasarım ile maksimum hijyen Düzlem yüzeyli estetik görünümlü E.C.A. XC, konvektörsüz iç hacmi ve kapaksız tasarımıyla üstün hijyen sağlıyor. Standart, kompakt ya da merkezden kompakt bağlantı seçenekleri ile XC; özellikle sağlık kurumları, çocuk ve yaşlı bakım evlerinde kullanım için kolay temizlenebilen ideal yapısıyla dikkat çekiyor. E.C.A. Humidifier: Dekoratif buhar çıkış delikleri ile nem dengesi E.C.A. Humidifier’in üst kapağa monte edilmiş dekoratif buhar çıkış delikleri, yaşam alanlarımızdaki havayı nemlendirerek kullanıcıların kuru bir ortama maruz kalmalarının önüne geçiyor. Kapağı çıkarmadan su eklemeye elverişli olan Humidifier, dekoratif kompakt görünümü, farklı ebat seçenekleriyle E.C.A. tasarımcılarının ve AR-GE mühendislerinin yeteneklerini gözler önüne seriyor. Güçlü üretim pratiklerinin yanı sıra tüketici eğilimleri analizindeki gücüyle E.C.A., ürünlerinde kullandığı nano-seramik kaplama teknolojisi ve daldırma yaş boya ile korozyona karşı mükemmel dayanım sağlıyor. E.C.A.’nın tüm radyatör ürünleri EN 442 Avrupa standartlarına uygun olmanın yanı sıra 10 yıllık garanti süresiyle de kullanıcısıyla buluşuyor.

  Eca Servisi Etiket Bulutu