İzmir Ferroli Servis Hizmeti

İzmir Ferroli Kombi Servisi

İzmir Ferroli Servisi Çağrı Merkezi 0850 304 83 20

 • Aynı Gün Servis Hizmeti
 • Orjinal Yedek Parça
 • 1 Yıl İşçilik ve Malzeme Garantisi
 • Bakım Arıza ve Montaj Hizmeti
 • Petek ve Radyatör Temizleme
 • Petek Radyatör ile ilgili bakım, ilaçlı ve makineli temizlik hizmeti
 • Ferroli kombi bakım onarım ve montaj konusunda uzman ekiplerle servis hizmeti
Sağlığın İçin Evde Kal Türkiye
ferroli-yetkili-servisi

İzmir Ferroli Kombi Teknik Servisi

İzmir de aynı gün profesyonel kadromuz ile Ferroli kombi servisi hizmeti sunmaktayız. Yapılan işlemler ve değiştirilen orjinal yedek parçalar firmamız tarafından 1 yıl garantilidir. Ayrıca Ferroli kombi petek bakımı ve kombi kart tamiri hizmetimiz de mevcuttur. Kombi yedek parça satış hizmetimiz tüm Türkiye geneline vardır. İzmir Ferroli Kombi Servisleri Tamamen uzman ve deneyimli bir ekiple çalışan firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup siz değerli tüketicilerimize kombi servis hizmeti sunmaktadır. İzmir için profesyonel kadromuz araçlarında yedek parça ile aynı gün kombi onarımı yapmaktadırlar. Almış olduğumuz sağlam referanslarımız ile 10 yılı geride bırakmaktayız. Ferroli Kombi Servisi olarak tüm izmir bölgesinde siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunabilmek adına uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile çalışmaktayız. Yapmış olduğumuz işlerle tüketicilerimizden oldukça yüksek memnuniyetler alarak referanslarımızı yükseltmekteyiz. Ferroli servisi hizmetimiz profesyonel kadromuz, orjinal yedek parçalarımız ile aynı gün içinde kusursuz olarak yapılmaktadır. Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın ileri dönük daha performanslı halde çalışabilmesi adına mutlaka yıllık bakımını yaptırmayı unutmayınız. İzmir Ferroli Kombi Arıza Servisi Firmamız TSE Yetki belgesine sahip olup çalışan personelimiz kılık kıyafetleri düzgün, müşteri diyalogları iyi, gerekli kombi kurslarından geçmiş yetki belgeleri mevcut teknisyenlerden oluşmaktadır. Ayrıca Ferroli servisi hizmetimizde yedek parça ve aksesuar satışlarımızda mevcuttur. Kombi cihazlarında baca menfezleri, kombi petek vanaları, kombi düğmeleri gibi aksesuarları ve orjinal Ferroli kombi yedek parçalarını servisimizden talep edebilirsiniz.

İzmir Ferroli Servisi

Ferroli Servisi

Ferroli Kombi Servisi

 • Ferroli Servisi
 • Ferroli Servisi

  Ferroli Servisi olarak siz değerli tüketicilerimize kusursuz hizmet sağlamak adına uzman personelimiz ile kaliteli hizmet sunmak için herzaman yanınızdayız. Biz biliyoruzki siz değerli tüketicilerimizin hoşgörü ve nezaketi karşısında üstün bir servis hizmeti anlayışı ile birlikteyiz. ferroli servisi Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz ferroli marka kombi cihazınızın yılda 1 kez mutlaka bakımını yaptırmayı unutmayınız. Servis teknisyenlerimiz ferroli servisi izmir bölgesinde 7/24 saat kombi arıza hizmeti sunmaktadır.Firmamıza Aynı gün izmir ferroli servisi arıza ve bakım kaydı oluşturabilirsiniz.

  ferroli-kombi-petek-temizleme-servisi
  İzmir Ferroli Kombi Petek Radyatör Temizliği

  İzmir Ferroli Kombi Servisi olarak evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Ferroli marka kombi cihazınıza bağlı petek radyatörlerinde tıpkı kombi cihazı gibi bakımının yapılması gereklidir. Bakımı yapılmayan petek radyatörler yakıt tüketimini artırarak siz değerli tüketicilerimize kombi cihazınızın bozulmasına yol açmaktadır. Petek temizliği firmamız tarafından makineli, ilaçlı olarak yapılmnaktadır. Daha randımanlı ve uzun ömürlü kombi cihazınızı kullanabilmeniz adına kombi petek temizliğini mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz.

  izmir-ferroli-kombi-bakim-servisi

  Ferroli Kombi Arıza Kodları

  Ferroli Divatop Kombi Arıza Kodları


  Ferroli Divatop Kombi A1 Hatası - Alev kesintisi.
  Ferroli Divatop Kombi A2 Hatası - Düzensiz alev.
  Ferroli Divatop Kombi A3 Hatası - Eşanjör koruma.
  Ferroli Divatop Kombi F4 Hatası - Baca termostatı arızası.
  Ferroli Divatop Kombi F5 Hatası - Prosestat arızası.
  Ferroli Divatop Kombi A6 Hatası - 4 dakikada 5 defa alev eksikliği.
  Ferroli Divatop Kombi F8 Hatası - Eşanjör aşırı ısınma.
  Ferroli Divatop Kombi F10 Hatası - NTC kalorifer sensörü bozuk.
  Ferroli Divatop Kombi F11 Hatası - NTC su sensörü bozuk.
  Ferroli Divatop Kombi F14 Hatası - NTC emniyet sensörü bozuk.
  Ferroli Divatop Kombi F34 Hatası - Besleme gerilim arızası.
  Ferroli Divatop Kombi F35 Hatası - Frekans arızası.
  Ferroli Divatop Kombi F37 Hatası - Tesisat basıncı yetersiz.
  Ferroli Divatop Kombi F39 Hatası - Harici NTC sensörü bozuk.
  Ferroli Divatop Kombi F40 Hatası - Tesisat basıncı yüksek.
  Ferroli Divatop Kombi F41 Hatası - Sensör koruması bağlı değil.
  Ferroli Divatop Kombi F42 Hatası - İkili sensör okuma farkı nedeniyle koruma.
  Ferroli Divatop Kombi F43 Hatası - Eşanjör koruması.
  Ferroli Divatop Kombi F47 Hatası - Basınç sensörü koruması bağlı değil.
  Ferroli Divatop Kombi F50 Hatası - Moduleg bağlı değil.

  Ferroli Domicompact Kombi Kombi Arıza Kodları


  Ferroli Domicompact Kombi F1 Hatası - Brülör ateşlemesi arızası.
  Ferroli Domicompact Kombi F2 Hatası - Brülör yanmıyorken alev işareti yanıyor.
  Ferroli Domicompact Kombi F3 Hatası - Emniyet termostatı açık.
  Ferroli Domicompact Kombi F5 Hatası - Duman termostatı devreye giriyor, ardından kazanın çalışması 20 dakika duruyor.
  Ferroli Domicompact Kombi F7 Hatası - Gidiş sensörü arızalı.
  Ferroli Domicompact Kombi F9 Hatası - Kullanım suyu sensörü arızalı.
  Ferroli Domicompact Kombi F37 Hatası - Düşük sistem basıncı.

  ferroli kombi servisi izmir

  Oda Termostatı Kullanımı

  On-off yada kablosuz oda termostatı kullanılması durumunda kombilerin modülasyon yapmayacağı şeklinde dile getirilen yaygın görüşün aslında doğru olmadığını bilmeliyiz. Kullanılan oda termostatının kablolu veya kablosuz olması önemli değildir.

  Kombilerde modülasyon kısaca, kombi üzerinde bulunan kombi termostatından ayarlamış olduğumuz radyatör devresi ve sıcak su sıcaklığına bağlı olarak, kombinin alev boyunu ayarlaması olarak özetlenebilir. Böylelikle kullanmış olduğunuz doğalgazdan tasarruf, konforlu bir sıcak su elde edebilmek için ve kombi ömrünü uzatabilmek hedeflenmektedir.
  Kombilerde modülasyonun nasıl gerçekleştiğini, oda termostatına sahip bir kombi ile oda termostatı olmayan bir kombiyi ele alacak olursak;

  Oda Termostatı kullanılmayan kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için önce radyatör su sıcaklığını ayarlamanız gerekir ve bu ayarı dış hava şartlarına göre sürekli güncellemeniz gerekir. Radyatör devresi su sıcaklığını 50˚C ye ayarladığımız varsayalım. Kombi çalıştığında, radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı duyar elemanlar tarafından ölçülecek (örneğin 30˚C) ayarlanmış olan sıcaklık değeri 50˚C arasındaki fark fazla olduğundan cihaz modülasyon yaparak yüksek kapasitede de çalışmasını sürdürücektir. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak modülasyon yaparak alev boyunu küçültecek ve ayar değerimiz olan 50˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indire çalışmasını sürdürücektir ve 50˚C ye ulaştığında tamamen alevi kapatarak bekleme moduna geçecektir. Bu sırada sirkülasyon pompası çalışmaya devam ederek radyatörlerde suyu döndürme işlemini sürdürecek ve radyatörlerden ortama sıcaklığını bırakıp dönen suyun sıcaklığı düştüğünden ayar değerimizi yakalayabilmek için kombi yeniden devreye girecektir.

  Oda Termostatı ile kullanılan bir kombide; istenilen ortam sıcaklığını elde etmek için Oda Termostatı üzerinden istenilen sıcaklık değerini 23˚C ye ayarlayalım. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus; istenilen ortam sıcaklığı için su sıcaklığını değil, oda termostatı üzerinden hava sıcaklığını ayarlayıp kontrol ediyoruz. Dış hava şartlarına göre sürekli bir güncelleme ayar gerekmemektedir. Bu durumda da kombi termostatı üzerinden su sıcaklığını yoğuşmalı bir kombi için max 55˚C konveksiyonel bir kombi için ise max 65/70˚C ye ayarlamanız yeterli olacaktır. Kombi üzerinde kalorifer sıcaklık ayar düğmesinin üzerinde E harfi gördüğünüz yer genellikle 70˚C dır. Kombiniz çalıştığında radyatör devresinden gelen dönüş suyunun sıcaklığı (örneğin 30˚C) ile ayarlanmış olan sıcaklık değeri (55˚C) arasındaki fark fazla olduğundan alev boyunu arttıracaktır. Kombi çalışmaya devam edip su sıcaklığı yükseldikçe buna bağlı olarak alev boyunu düşürücek ve ayar değerimiz olan 55˚C ye yaklaştığında alev boyunu minimuma indirecek ve bu sırada ortam sıcaklığı istenilen değere geldiyse kombi kapanacak, gelmediyse minumum alev boyunda çalışmaya devam edecektir. Oda termostatı 1˚C sıcaklık hassasiyetli ise ortam sıcaklığı 24˚C ye geldiğinde kombi kapanır, 23˚C ye geldiğinde tekrar çalışır. Unutulmaması gereken diğer bir husus ise oda termostatı hassasiyeti markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Bazı oda termostatları 1˚C hassasiyet ile bazıları ise 0,5˚C hassasiyet ile çalışmaktadır.

  kombi servisi - iletişim

  Doğalgaz Tasarufu Nasıl Yapılır!

  Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz kombi cihazınızın doğalgaz tasarrufu için öncelikle tavsiye edilen yıllık bakımını mutlaka yaptırmayı unutmayınız. Bakımı yapılan kombi cihazları ileri dönük daha performanslı çalışıp arıza çıkartmamaktadır. En az 3 petek açık tutmaya çalışın diğer kullanmak istemediğiniz peteklerin üst vanasını kapatarak tasarrufa başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra peteklere termostatik vana takılması eyer cihaza bağlı oda termostatı var ise ayarının önerilen 20 - 24 arası derecede kalmasıda yakıt tasarrufu için diğer etkenlerden biridir. Daha detaylı bilgi için, Yakıt tasarrufu nasıl yapılır sayfamızı inceleyiniz...

  kombi servisi - iletişim

  Ferroli Servisi Etiket Bulutu